Jakie owoce jeść, by mieć piękną cerę?

banany

Znane przysłowie, które brzmi: “jesteśmy tym, co jemy” zawiera w sobie wiele prawdy. Nasza kondycja, zdrowie, uroda w dużej mierze zależy od tego, co znajduje się na naszym talerzu. Jeżeli chcemy, by nasza cera była promienna, świetlista, zdrowa, warto, by znalazły się w naszym jadłospisie następujące owoce.

Banany

Jego właściwości bardzo pozytywnie wpływają na skórę. banany zawierają w sobie wiele witamin, a w tym witaminę C, B1, B2, PP oraz magnez, potas, fluor. Jedzenie go pomaga w walce z trądzikiem, a zrobienie peelingu z banana pozwala uzyskać gładką cerę i to przy naprawdę niewielkich kosztach.

Grejpfruty

Grejpfruty pozwalają nie tylko spalić tkankę tłuszczową, ale także pomaga w syntezie kolageny. To jeden z głównych składników, odpowiadających za kondycję naszej skóry oraz procesy starzenia. To nie wszystko. Grejpfrut pomaga w pielęgnacji cery naczynkowej, trądzikowej oraz w rozjaśnianiu przebarwień.

Jagody

Nie bez powodu poleca się je osobom mającym kłopoty z cerą, a w szczególności tym, walczącym z trądzikiem. Jagody bowiem to prawdziwa bomba witamin i składników odżywczych. W tych niepozornych owocach kryje się bogactwo witaminy C, A, PP, B1, B2, a także żelazo, selen, miedź i cynk.