Minimalistyczny balkon. Co powinno się na nim znaleźć?

balkon minimalistyczny

Balkon to przestrzeń, która spełnia wiele funkcji. Począwszy od tego, że stanowi on doskonałe miejsce do wypoczynku i relaksu, zakończywszy na tym, że niekiedy służy nam jako miejsce do spożywania posiłku czy spotkań z przyjaciółmi. Najnowsze trendy wyraźnie wskazują, że największą popularnością cieszą się balkony w stylu minimalistycznym. Co powinno znaleźć się na takim balkonie?

Kwiaty

Minimalizm to przede wszystkim prostota i unikanie zbędnych przedmiotów, jednak kwiaty na balkonie to podstawa. Zawsze i w każdym stylu. Warto zatem umieścić w gustownych donicach kwiaty, najlepiej te, które są obecnie najbardziej modne na balkonach, czyli pelargonie, nasturcje, surfinie. Balkon w stylu minimalistycznym powinien bowiem być przestrzenią przyjemną, w której aż chce się spędzać czas, a kwiaty na pewno go umilają!

Wygodne meble

Proste, lekkie i wygodne. Takie powinny być meble na balkonie w stylu minimalistycznym. Ich wielkość zależy od metrażu naszego balkonu oraz oczywiście od tego, ile osób zwykle na nim wspólnie przebywa. Jeśli możemy pozwolić sobie na większą kanapę to świetnie. Jeśli nie, to sprawmy sobie wygodny fotel, w którym będziemy mogli zanurzyć się w lekturze książki tudzież uciąć sobie poobiednią drzemkę.

Szafeczka na drobne akcesoria

Na balkonie w stylu minimalistycznym nie ma miejsca na nieporządek czy chaos. Warto zatem postawić choć jedną szafeczkę, w której schowamy jakieś przedmioty, które nie powinny być w domu. Może to być na przykład konewka czy wiaderko.