zalety łąki miejskiej

Poznaj zalety łąk miejskich

Łąki polne są coraz częstszym widokiem nawet w bardzo rozwiniętych, wielkich aglomeracjach. Co sprawia, że łąki kwietne cieszą się tak ogromnym zainteresowaniem? Dlaczego coraz częściej zastępują one trawniki? O tym opowiemy w niniejszym artykule. Zapraszamy do lektury.

Łąka miejska ma działanie antysmogowe

Bezdyskusyjnie jedną z najważniejszych zalet łąk miejskich jest fakt, że wykazują one działanie antysmogowe. Jak powszechnie wiadomo, problem smogu w miastach jest bardzo poważny i z roku na rok coraz więcej organizacji podnosi larum, by przeciwdziałać temu niebezpiecznemu dla zdrowia i życia zjawisku. Łąki kwietne stanowią skuteczną broń przeciwko smogowi, dlatego nie dziwi fakt, że osoby odpowiedzialne za projektowanie i aranżację zieleni w mieście, coraz częściej decydują się na łąkę polną.

Łąka miejska jest unikalnym urozmaiceniem

Łąka miejska stanowi współcześnie pewne novum. Nie jest tak popularna jak trawniki, które od lat były zakładane w miastach. Łąka polna jest zatem urozmaiceniem, sprawia, że przestrzeń miejska staje się bardziej przyjazna, ciepła. Jest swoistym powrotem do przeszłości, do czasów nieskażonych cywilizacją. To niepodważalna zaleta łąk miejskich.

Łąka miejska jest schronieniem dla zwierząt

Ostatnią najważniejszą zaletą łąk miejskich jest to, że stanowią one schronienie dla drobnych ssaków i gadów. Z kolei dla pszczół, trzmieli i motyli stanowią one bazę pokarmową. Coraz większy problem związany z wymieraniem pszczół odczuwają wszyscy. Łąki miejskie są zatem nieodzowną bronią przeciwko temu zjawisku.