Co posadzić w ogródku przed blokiem?

ogródek przed blokiem

Mieszkanie na parterze z ogródkiem to marzenie wielu osób. Ci, którzy zdecydują się na takie rozwiązanie często zastanawiają się, jak zaaranżować taką przestrzeń. Oto kilka pomysłów, jakie rośliny powinny znaleźć się w ogródku przed blokiem.

Żywopłoty

Mieszkanie w bloku ma swoje plusy i minusy. Jedną z wad takiego typu budownictwa jest brak intymności. osoby, które mieszkają na parterze często muszą spotykać się z ciekawski spojrzeniami przechodzących osób. Aby się przed tym ustrzec, warto posadzić żywopłot i ogrodzić nim cały ogródek. Wiele osób decyduje się na cyprysy, jednak źle reagują one na sól, którą często posypuje się chodniki w mieście. Dużo lepszym rozwiązaniem będzie na przykład ligustr.

Trawa

Gęstą, prawdziwa trawę często zastępują sztuczne maty. Jednak warto zadbać o to, by przed naszym mieszkaniem wyrosła świeża ozdobna trawa. Efekt jest zdecydowanie lepszy.

Rośliny jednoroczne

Każdego roku możemy od nowa decydować, jakie kwiaty pojawią się w naszym przydomowym ogródku. Wiele osób decyduje się na narcyze, szafirki, krokusy, lilie, mieczyki, aksamitki, kocanki ogrodowe, cynie, begonie. Duża popularnością cieszą się także lwie paszcze, petunie, niecierpki, żeniszki i werbeny.

Warzywa i owoce

Posiadanie ogródka to prawdziwe szczęście dla osób, które uwielbiają prace na grządkach. Można w tej przestrzeni stworzyć ogródek użytkowy z własnymi uprawami. Co warto posadzić? Pomysłów nie brakuje. W domowym ogródku można łączyć ze sobą pomidory, cebulę, sałatę, szpinak, marchew. Nie można także zapomnieć o ziołach. One również mogą znaleźć się w naszym przydomowym ogródku.