Jakie rośliny domowe są najprostsze w utrzymaniu?

Okazuje się, że kwiaty doniczkowe nawet dla najbardziej opornych, czy zabieganych ogrodników naprawdę istnieją. Rośliny takie nie wymagają nadmiernej pielęgnacji, częstego podlewania, nawożenia, czy podcinania. Brzmi zachęcająco? Oto i one! 

Sansevieria

Jest to kwiat niezwykle łatwy w hodowli. Roślina ta przede wszystkim nie wymaga zbyt częstego podlewania i nawadniania. Dodatkowo Sansevieria jest odporna na zmienne natężenia światła. Nawet z niewielkim dostępem do światła słonecznego będzie piąć się w górę i zachwycać swoimi zielonymi liśćmi. Ponadto uaktywnia się w nocy, oczyszczając powietrze ze zbędnych toksyn i zmniejsza ilość alergenów w powietrzu.

Kaktus 

Kaktusy to idealne rośliny dla osób zabieganych i tych, którzy w domu przebywają raczej sporadycznie. Mimo że zwykle kojarzone są one z zupełnie bezproblemowy kwiatami, to należy pamiętać o tym, aby pod żadnym pozorem nie podlewać ich zimą. Powodem jest gnicie korzeni i całkowite obumarcie rośliny. 

Aloes 

Aloes to roślina, która posiada grube liście wypełnione wodą. To właśnie dlatego nie wymaga on tak częstego podlewania!  Z kilkuset rodzajów aloesów największą popularnością cieszy się Aloe Vera Sok z jego liści ma zbawienny wpływ na skórę!