Kwiaty mało wymagające, czyli jakie?

Kwiaty mało wymagające, które nie wymagają nieustannego podcinania, a tydzień bez podlewania nie będzie stanowił dla nich żadnego problemu, to doskonała propozycja dla osób, kwotę zdecydowaną część dnia spędzają poza domem lub najzwyczajniej zapominają o tym jak ważne jest regularne nawadnianie swoich roślin domowych. Całe szczęście istnieje szereg roślin, którymi na medal poradzą sobie osoby, które cztery kąty traktują jak przysłowiowy hotel! Nawet pomimo pozornego zaniedbania i niewystarczającej pielęgnacji, każdego dnia będą cieszyć oko i zachwycać pozwalającymi kwiatostanami. Jakie są więc kwiaty mało wymagające?

Aloes zdecydowanie należy do grupy kwiatów mało wymagających i niebywale wytrzymałych. Kwiat ten w  warunkach domowych może kwitnąć nawet kilka lat. W związku z tym, że nie lubi nadmiernego podlewania, na krótką chwilę można zapomnieć o dolewaniu mu wody. Należy zrobić to dopiero wtedy, gdy podłoże jest całkowicie suche. Nadmiar wody, zwłaszcza zimą, powoduje, że korzenie zgniją. 

Kaktusy to kolejne rośliny, które doskonale sprawdzą się w  mieszkaniach osób zabieganych i zapominalskich. Ich olbrzymią zaletą jest niezwykle niska cena, dzięki czemu możemy pozwolić sobie na pokaźną kolekcję tych „kolczastych” okazów. Kaktusy to zdecydowanie kwiaty mało wymagające! Wymagają jedynie nasłonecznionego stanowiska i niewielkiej ilości wody do przeżycia. Brzmi zachęcająco, prawda? 

Jeżeli o kwiatach mało wymagających mowa to warto nieco bliżej przyjrzeć się również dracenie obrzeżonej. Jest to roślina niezwykle łatwa w uprawie – doskonale sprawdzi się dla początkujących ogrodników. Kwiat ten lubi jasne stanowiska i rzadkie podlewanie. Raz na tydzień w zupełności wystarczy.